kapustovy salat moje ilu

Lahodný kapustový šalát

Veľmi jednoduchý recept, ktorý ak máte v kuchyni pomocníka – robota, ako mám ja, pripravíte akoby mávnutím čarovného prútika. Ak ho nemáte, bude to trvať trošičku dlhšie, ale nenechajte sa odradiť – tento kapustový šalát je taký skvelý, že stojí za to ho vyskúšať. 

 

POTREBUJEME

ZÁKLADNÉ INGREDIENCIE
  • hlávku červenej kapusty,
  • väčšiu cibuľu,
  • šunku – aspoň 400 gramov,
  • pohár majonézy – 400 ml

POSTUP

Ak máte kuchynského robota ako ja, nasekajte pomocou neho kapustu i cibuľu. Ak nemáte, troška sa potrápte a kapustu si nastrúhajte/nakrájajte nožom na menšie pásiky a cibuľu si nakrájajte na menšie kúsky.

Všetko vložte do hlbokej misy, nie ako ja, keď som po nasekaní kapusty a cibule zistila, že v mise už nemám na nič iné miesto :D

Pridajte nakrájanú šunku, kto preferuje väčšie kusy, nakrája si ju na pásiky, kto menšie, tak pekne na kocky ako som urobila ja.

Pridáme pohár majonézy a všetko poriadne premiešame. Pre diétnejšiu variantu môžeme použiť aj nízkotučný jogurt, kapustový šalát tým určite neutrpí žiadnu ujmu.

Šalát vydrží v chladničke aj viac dní, kľudne 3 či 4, teda ak vydrží a nezje sa :-)

Odležaný chutí ešte lepšie a musím povedať, že na tretí deň mi chutil ešte viac ako v prvý deň.

Kapustový šalát sa skvele hodí k domácemu pečivu. :-)

 

kapustovy salat moje foto 2

VESELÁ PANVIČKA VÁM PRAJE DOBRÚ CHUŤ!

2 thoughts on “Lahodný kapustový šalát

  1. Renáta says:

    Robievam podobný: používam nakladanú kapustu, dám pohár scedenej kapusty, zopár posekaných kyslých uhoriek, prípadne sterilizovaný hrášok podľa chuti a pár posekaných vajíčok uvarených natvrdo. Premiešam s majolkou a nechám postáť. Lahôdka! Určite vyskúšam aj tento. Páči sa mi použitie čerstvej kapusty a menej prísad :)

Potešte ma vašim komentárom k tomuto receptu :)