zapekane kuracie prsia s broskynou sunkou a syrom_2

Zapekané kuracie prsia s broskyňou, šunkou a syrom

Kedysi som veľmi nemusela kombináciu mäsa a ovocia, no časom som tomu prišla na chuť a už nemám problém ani s pizzou Hawai :-D No teraz nejdeme piecť pizzu ale vynikajúce zapekané kuracie prsia s broskyňou, šunkou a syrom :-)

POTREBUJEME

ZÁKLADNÉ SUROVINY 
  • kuracie prsia – 4 ks,
  • broskyňový kompót – polovičky broskýň – 8 ks,
  • šunka – 8 plátkov,
  • syr – 8 plátkov
NA DOCHUTENIE PODĽA SVOJEJ CHUTI
  • soľ,
  • mleté čierne korenie

POSTUP

Kuracie prsia si prekrojíme pozdĺžne na dve časti, t. j. zo 4 pŕs nám výjde 8 kusov rezňov. Tieto rezne jemne vyklepeme, dochutíme soľou a mletým čiernym korením. Na panvicu dáme rozohriať olej. Na oleji prudko orestujeme kuracie rezne z oboch strán, odložíme ich do pekáča a polejeme výpekom. Pekáč zakryjeme alobalom alebo vrchnákom a vložíme do rúry vyhriatej cca na 180°C a prikryté pečieme 30 minút.

Po pol hodine na kuracie prsia poukladáme polovičky broskýň, na ktoré položíme plátok šunky a nakoniec plátok syra. Takto pripravené rezne dáme do rúry ešte zapiecť na 15 minút (alebo dlhšie, záleží ako veľmi pripečený syr máte radi :D ).

K týmto zapekaným kuracím prsiam s broskyňou, šunkou a syrom som pripravila Basmati ryžu na cibuľke a mix dusenej zeleniny :) zapekane kuracie prsia s broskynou sunkou a syrom zapekane kuracie prsia s broskynou sunkou a syrom_2 zapekane kuracie prsia s broskynou sunkou a syrom_3

VESELÁ PANVIČKA VÁM PRAJE DOBRÚ CHUŤ!

Potešte ma vašim komentárom k tomuto receptu :)